Lakas ar alyva? Renkame parketo grindų dangą

Norint pasirinkti parketlentes ir džiaugtis savo pasirinkimu, būtina atsižvelgti į daugelį savybių. Dangos rūšis yra vienas iš svarbiausių dalykų, nusakančių grindų eksploatacines, priežiūros savybes, ilgaamžiškumą, atsparumą dilimui. Medinės grindys lakuojamos arba dengiamos alyva, kartais vašku.

Taigi, ką geriau rinktis: laką ar alyvą? Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl dengimo pasirinkimas priklauso nuo to, kokius reikalavimus keliate savo parketo grindims.

Lakas

Gaminant parketlentė gamykloje lakuojama 6-7 sluoksniais, tarpuose džiovinant ultravioletu. Lakas formuoja apsauginę plėvelę ant parketlentės paviršiaus, todėl gaunama tolygi ir labai stipri danga.

Pliusai:

  • Parketinis lakas puikiai saugo grindis nuo susidėvėjimo, įbrėžimų, išsiliejusio skysčio, nešvarumų.
  • Lengva priežiūra: pakanka reguliaraus tvarkymo siurbliu ir drėgnu skudurėliu. Specialių priežiūros priemonių naudojimas nėra būtinas, tačiau tai pagerina parketo išvaizdą ir padeda ilgiau išlaikyti pradinį vaizdą.
  • Atnaujinti laku dengtą parketą, priklausomai nuo nusidėvėjimo reikia ne taip dažnai- kartą per 5-7 metus. Todėl, jei nesate pasiruošę skirti daug laiko ir dėmesio parketo grindų priežiūrai, jums puikiai tiks lakuota danga.

Parketas padengtas laku

Minusai:

  • Kadangi lakas sukuria paviršiuje apsauginę plėvelę, trūksta pojūčio, kad liečiamasi su natūraliu medžiu. Tačiau verta paminėti, kad šiuolaikinės lakuotos dangos labai panašios į alyvuotas savo išvaizda ir lytėjimo pojūčiu.
  • Jei netyčia sugadinsite grindis vienoje vietoje, negalėsite taisyti vienos lentos, turėsite šlifuoti ir iš naujo lakuoti visas grindis.

Alyva, vaškas

Alyvos ir vaško dangos prasiskverbia giliai į medienos poras, sustiprina ją iš vidaus ir nesudaro plėvelės ant paviršiaus.

Pliusai:

  • Ekologiškumas ir saugumas– mediena, natūrali alyva ir vaškas.
  • Išaugo natūralią lentos išvaizdą, liesdami jūs jaučiate medžio šilumą ir tekstūrą.
  • Alyva dengtą parketą galima lengvai remontuoti toje vietoje, kur yra pažeidimas, t.y. po vieną lentą. Tai labai patogu norint išvengti pilno grindų šlifavimo.

Parketas padengtas laku

Minusai:

  • Norint, kad alyva dengtas parketas išsaugotų reprezentacinę išvaizdą, jam reikalinga atidesnė reguliari priežiūra naudojant specialias priemones.
  • Šią dangą atnaujinti reikia dažniau nei lakuotą, priklausomai nuo nusidėvėjimo, kartą per pusę metų ar metus, nors prieš eksplotaciją padengus specialia apsaugine priemone tarnavimo laiką galima gerokai prailginti.

Kaip matote, kiekviena danga pasižymi savo įpatybėmis. O dabar jas žinodami galite nuspręsti, kas svarbu būtent jums, ir padaryti teisingą pasirinkimą. Jei jūsų prioritetas yra natūralumas ir ekologiškumas, be to, esate pasiruošęs reguliariai rūpintis grindimis, tuomet jūsų pasirinkimas – alyva. Jei pirmoje vietoje jums yra dangos stiprumas ir paprasta priežiūra - rinkitės laką.

Mūsų salone Jūs galite pamatyti ir paliesti visų rūšių dangas, taip pat gauti patarimų iš mūsų specialistų.

23.11.2018 12:09:37
4483