Medines grindys ant šildomo pagrindo – ekspertų patarimai

Ar rinktis medines grindis, jei pas Jus šildomas pagrindas?

Tuo klausimu vyrauja daug ir įvairių nuomonių ir vienareikšmiško atsakymo nėra. Natūralaus medžio grindys yra žymiai šiltesnės nei laminatas, akmuo ar plytelės. Jeigu pageidaujate didesnio komforto, jaukumo arba Jūsų namuose labai šaltas pagrindas ir nusprendėte įsirengti grindinį šildymą bei pasirinkti medines grindis, turite žinoti kelias taisykles.

Medinės grindys ir grindinis šildymas – suderinamumo rekomendacijos

Parinkome rekomentacijas, kurios Jums pravers renkantis, montuojant ir eksploatuojant medines grindis ant šildomo pagrindo.

Medinių grindų pasirinkimas

 • Įsitikinkite, jog išsirinktos medinės grindys tinkamos eksploatuoti ant šildomo pagrindo – patikrinkite gamintojo rekomendacijas, techninius duomenis ir nurodymus instrukcijose.
 • Atkreipkite dėmesį į medienos stabilumo rodiklius. Kai kurios medienos rūšys nėra stabilos ir jų nerekomeduojama rinktis ant šildomo pagrindo, pavyzdžiui klevo, buko, amerikietiško riešuto ar jatobos mediena nestabili ir greičiau ir stipriau reaguos į drėgmės pasikeitimus. Daugelis egzotinių medienos rūšių taip pat yra labai nestabilios reiktų jų vengti.
 • Šildomoms grindims netinka masyvo lentos, ant tokio pagrindo rinkitės daugiasluoksnes medinių grindų konstrukcijas – dažniausiai jos būna trisluoksnės ar dvisluoksnės. Dėl kelių klijuotų sluoksnių jos yra stabilesnės, patvaresnės, mažiau keičia savo išmatavimus.
 • Parkeltentė su grioveliais vizualiai paslėps nežymus tarpelius tarp lentų keičiantis santykinei oro drėgmei aplinkoje. Medines grindis rekomenduojama eksploatuoti 18-24 °C temperatūroje, santykinis oro drėgnumas turėtų būti 40-80 %.

Taip pat skaitykite: Boen Prestige parketlentės – idealus pasirinkimas ant šildomo pagrindo

Montavimas ir eksploatavimas

 • Eksploatuojant grindis reiktų užtikrinti, kad pagrindo temperatūra neviršytų 26-27°C. Temperatūrą mažinkite ar didinkite keliais laipsniais per parą. Labai svarbu kontroliuoti maksimalią galimą pagrindo temperatūrą.
 • Ant šildomo pagrindo medines grindis rekomenduojama klijuoti, o ne kloti plaukiojančiuoju būdu ant pakloto. Tada jos stabilenės, mažiau keičia savo išmatavimus bei geriau praleidžia šilumą.
 • Po grindų įrengimo paleisti šildymo sistemą rekomenduojame praėjus ne mažiau nei 48 val.
 • Šildymo sistema turi būti išdėstyta tolygiai per visą medinių grindų pagrindo perimetrą. Reguliuokite temperatūrą, kad pagrindas būtų šildomas vienodai, maksimalus skirtumas skirtingose zonose gali būti 2°C.
 • Nenaudokite kilimų ar kilimėlių su guminiu pagrindu ant parketlenčių , kai turite šildomą pagrindą – jie veikia kaip šiluminis izoliatorius ir šiluma netolygiai pasiskirsto.
 • Užtikrinkite, kad šildomo pagrindo temperatūros pokyčiai per parą nebūtų dideni nei 5°C.
 • Medinių grindų priežiūra, dėl to, kad pagrindas šildomas, nesikeičia. Ji priklauso nuo parketo padengimo. Prašykite priežiūros rekomendacijų pas gamintoją ar pardavėją.

Tikimės, kad mūsų rekomendacijos bus Jums naudingos. Laikykitės nurodymų - tegul Jūsų medinės grindys tarnauja Jums ilgai.

Jei Jums reikalinga profesionalo konsultacija dėl medinių grindų įrengimo, mūsų specialistas nemokamai atvyks pas Jus į objektą, įvertins esamą pagrindą, atsakys į Jūsų klausimus ir suteiks reikalingas rekomendacijas.

Susisiekite

17.12.2019 16:29:59
2462
Taip pat skaitykite