Parketinių grindų priežiūra

Medinių grindų padengimas, ar tai būtų lakas ar alyva, apsaugo jas nuo pažeidimų. Kad parketas tarnautų ne vieną dešimtmetį išlikdamas puikios išvaizdos, jį reikia reguliariai prižiūrėti.

Parketlentė, arba medžio masyvo lenta- natūrali medžiaga, dalelė gamtos, kuri atneš į Jūsų namus šilumą, jaukumą ir teigiamą energetiką. Norint ilgam išsaugoti medinių grindų grožį, reikia prisiminti ir laikytis paprastų taisyklių.

 1. Stenkitės patalpoje palaikyti tam tikrą klimatą. Įdealios sąlygos parketui- +18⁰С -+24⁰С temperatūra ir santykinis oro drėgnumas – 40-60%. Beje žmogui tokios sąlygos taip pat labai priimtinos. Naudokite oro drėkintuvus sausuoju metų laiku ir šildykit patalpą padidintos drėgmės periodais. 
 2. Naudojant šildomas grindis stebėkite, kad grindų paviršiaus temperatūra pepakiltų aukščiau  +27 ⁰С, o taip pat, kad temperatūrų svyravimai nebūtų didesni nei 5 ⁰С per parą.  
 3. Saugokite savo parketines grindis nuo purvo ir smėlio, tai neturi patekti toliau įėjimo durų. Naudokite tinkamus durų kilimėlius, kurie sulaiko drėgmę ir purvą abiejuose įėjimo durų pusėse.
 4. Pritvirtinkite prie baldų kojalių veilokinius paklotėlius – tai apsaugos grindis nuo subraižymų. 
 5. Stenkitės nevaikščioti parketu aukštakulniais batais.  
 6. Tvarkydamiesi nenaudokite daug vandens, prižiūrėkite, kad šluostė būtų gerai išgręžta.
 7. Jeigu ant grindų praliejote vandenį ar kitą skystį, tuojau pat išvalykite, nes drėgmė pražūtinga medinėms grindims, gali sukelti lentų deformaciją.
 8. Niekad nenaudokite kietų arba abrazyvinių įrankių grindų valymui ar dėmių išėmimui.
 9. Kasdieniam tvarkymuisi užtenka išsiurbti grindis, arba išvalyti jas vos drėgna šluoste, tada grindys tuojau išdžiūsta ir ant jų nelieka vandens lašų pėdsakų.
 10. Jeigu grindys labai nešvarios – reiktų naudoti speciales valymo priemones, po plovimo nepamiršti išdžiovinti grindis.
 11. Naudokite valymo priemones tinkančias Jūsų grindų padengimo tipui (lakui arba alyvai).  

Grindų paviršius tampa atsparesnis nešvarumams ir nusidėvėjimui. Parketinių grindų valymui mes rekomenduojame vokiečių kompanijos Loba LobaCare.

Loba (Vokietija) - pirmaujantis paviršių iš medienos, kamščio, taip pat vinilo ir linoleumo, apdirbimo produktų gamintojas.Kasdieniam drėgnam parketinių grindų valymui tiks šios priemonės:

 • Cleaner – koncentruota priemonė grindims padengtoms tiek laku, tiek ir alyva;
 • CareCleaner – lakuotam parketui;
 • ParkettSoap – alyvuotam ir vaškuotam parketui;
 • BodenReiniger+ – universalus profesionalus valiklis parketui, taip pat visiems neįgeriantiems paviršiams (laminatas, vinilas, kamštis, linoleumas, plytelės).

Skaitykite: Lakas ar alyva? Renkame parketo grindų dangą

Jeigu norite, kad bėgant metams parketas atrodytų kaip naujas, nepamirškite apie jo reguliarų atnaujinimą. Kaip dažnai reikia atnaujinti parketą priklauso nuo to kaip su juo elgiamasi, kokias apkrovas jam tenka atlaikyti eksplotacijos procese.

Esant mažoms grindų apkrovoms, pavyzdžiui miegamuosiuose ir svetainėse, kur grindimis naudojamasi mažai ir atsargiai, kietmedžio grindys nereikalauja įpatingos priežiūros. Užtenka reguliariai valyti grindis ir kartą-du metuose apdirbti speciale priemone:

 • FloorCare Gloss ir FloorCare Matt – rekomenduojama parketinėms grindims padengtoms laku ir matiniu laku. Išvalo grindis, apsaugo jas nuo nešvarumų, priduoda puikią išvaizdą.
 • ParkettOil – priemonė alyvuotam parketui. Išvalo stiprius nešvarumus ir pažeidimus pagrindiniame alyvos sluoksnyje, priduoda paviršiui matiškumą ir nereikalauja poliravimo.
 • ParkettWax – priemonė parketui padengtam vašku arba alyva. Uždaro atviras poras, apsaugo padengimą nuo nešvarumų. Priduoda paviršiui blizgesį ir apsaugo nuo drėgmės įsiskverbimo.

Intensyviai naudojamas parketas, pavyzdžiui virtuvėje, koridoriuje ar laiptinėje, kur jis yra veikiamas dulkių ir smėlio- pareikalaus intensyvesnės priežiūros. Šalia reguliaraus nešvarumų valymo būtina apdirbti specialiomis priemonėmis (FloorCare Gloss arba FloorCare Matt, ParkettOil, ParkettWax) kartą per mėnesį ar du.

Jeigu Jums reikia atsikratyti labai stipriais nešvarumais – naudokite priemonesskirtas generaliniam valymui:

 • CareRemover rekomenduojama laku padengtoms grindims. Pašalina stiprius nešvarumus ir senus grindų valiklių sluoksnius, ph neutralus, tinka ir jautriems paviršiams.
 • WaxRemover tinka grindims padengtoms alyva arba vašku. Pašalina stiprius nešvarumus ir seno vaško sluoksnius. Savyje turi skiediklių, todėl rekomenduojama skiedikliams atspariam parketui.

Atkreipiame dėmesį, kad mes aptarėme tik kai kurias parketo priežiūros priemones, iš tiesų jų kur kas daugiau. Mes taip pat rekomenduojame profesionaliai priežiūrai pasinaudoti specialistų pagalba- tai bus kur kas efektyviau. Specialistas nustatys,kokia priežiūra reikalinga Jūsų grindims, parinks tinkamas priemones ir sugebės jomis teisingai ir efektyviai pasinaudoti.

03.10.2018 11:10:01
6309
Taip pat skaitykite