Vinilinės grindys – kas tai?

Vinilinės grindys – tai tvirta, atspari vandeniui daugiasluoksnė grindų danga polivinilchlorido pagrindu. Šias grindų dangas vadina įvairiai: vinilinės grindys, vinilinės plytelės, vinilinis laminatas, PVC plytelės, kvarcvinilo plytelės, kvarcvinilo laminatas, LVT (luxury vinyl tiles – būtent toks pavadinimas populiarus JAV ir Europoje) ir t.t.... – realiai tai vienas ir tas pats.

Žiūrėti katalogą

Vinilinės grindys – kas tai? Įpatumai, pliusai ir minusai

Šiuolaikinės vinilinės grindys atsirado salyginai neseniai – prieš keletą dešimtmečių. Šiuo metu vinilinės grindys aktyviai užkariauja savo pozicijas gyvenamuosiose ir visuomeninėse patalpose, jų dalis rinkoje plečiasi unikalių savybių dėka. Išsiaiškinkim nuodugniai, kas tai yra ir kokios būna vinilinės grindys.

Vinilinių grindų struktūra

Tai daugiasluoksnė grindų danga, kaip ir laminatas. Priklausomai nuo gamintojo sluoksnių skaičius gali skirtis. Bet būtinai yra:

  • pagrinadas iš PVC, kuris gali būti sustiprintas stikloaudiniu arba kvarcinio smėlio priedu (iš čia ir atsirado dažnai sutinkamas pavadinimas kvarcvinilo plytelė), – atsako už tvirtumą, padeda išvengti įspaudų nuo baldų kojelių arba aukštakulnių;
  • dekoratyvinis sluoksnis, atsakingas už išvaizdą;
  • apsauginis sluoksnis, užtikrinantis atsparumą dėvėjimuisi ir lengvą priežiūrą.

Vinilinių grindų struktūra

Vinilinių grindų struktūra vinilinių grindų Moduleo (Belgija) pavyzdžiu.

Vinilinių grindų išvaizda

Vienas iš pagrindinių vinilinių grindų privalumų – jų įvairovė ir neribotos dizaino galimybės. Vinilinės grindys gali imituoti įvairias medienos rūšis (ąžuolas, uosis, beržas, riešutmedis...), įvairias akmens rūšis (granitas, travertinas, marmuras ir t.t...), betoną, tekstilę, kitas tekstūras.

Vinilinės grindys su ąžuolo tekstūra

Vinilinės grindys imituojančios ąžuolinį parktą

Vinilinės grindys su beržo tekstūra

Vinilinės grindys prieškambaryje

Vinilinės grindys imituojančios plieną

Vinilinės grindys su marmuro imitacija


Ant grindų gali būti uždėtas bet koks piešinys, tame tarpe pagal indvidualų projektą. Pavyzdžiui vaikų centrui „Benua Mokykla“ Sankt-Peterburge Forbo fabrikas pagal architekto E. Skorikovo dizainą sukūrė grindų piešinį ir atspausdino jį ant dangos.

Ekskliuzyvinio dizaino Forbo vinilinės grindys


Vinilinių grindų faktūra gali būti lygi, reljefinė, pašiaušta, pinta. Vienas iš efektyviausių vinilinių grindų paviršių – kai viršutinio sluoksnio tekstūra pilnai atitinka dekoratyvinio sluoksnio piešinį. Taip sukuriama maksimaliai tiksli parketlentės arba akmens plytelės imitacija.

Vinilinės grindys su piešinį atitinkančia tekstūra


Skiriasi jos ir pagal blizgumo lygį: nuo visiškai matinių iki gilių blizgančių.

Vinilinės grindys lengvai pjaustomos, taip pat galima jungti paruoštus skirtingų formų modulius tiesiog objekte, tai suteikia plačias galimybes savo sukurto dizaino realizacijai.

Vinilinės grindys Moduleo MOODS Chevron Column

Vinilinės grindys Moduleo MOODS Hexagon

Vinilinės grindys iš kombinuotų lentučių


Vinilinių grindų rūšys

Vinilinės gridys skiriasi keletu požymių.

Pagal montavimo būdą vinilas būna:

  • Klijuojamas – klojamas tik ant klijų.
  • Su užraktu – montuojamas užrakto pagalba, kaip laminatas arba parketlentės.

Pagal formatą išskiriama:

  • Rulonus patogu naudoti didelėse patalpose. Rulonų išmatavimai maždaug 2x25 m. Ruloninis vinilas visada klijuojamas.
  • Lenta dažniausiai naudojama vinilinėms grindims su medžio dekoru. Tokį vinilą dažnai vadina viniliniu laminatu.Skirtingų gamintojų išmatavimai skiriasi, plotis maždaug 150-190 mm, ilgis 900-1300 mm.
  • Plytelė dažniausiai būna kvadratinė arba stačiakampė, dizaineriškose kolekcijose būna ir įvairių daugiakampių modulių, kuriuos kombinuojant galima sukurti savo raštus. Skirtingų gamintojų dydžiai skiriasi. Pavyzdžiui Moduleo plytelė 655x324 mm, Tarkett plytelė 457x457 mm, QuickStep plytelė 1300x320 mm.

Formatų ivairovė Moduleo MOODS kolekcijos pavyzdžiu

Formatų ivairovė Moduleo MOODS kolekcijos pavyzdžiu

Taip pat skaitykite: Moduleo MOODs – tai tikra revoliucija tarp išskirtinio dizaino grindų dangos

Pagal paskirtį vinilas klasifikuojamas priklausomai nuo dėvėjimosi:

  • Buitinis – 23-31 klasė, tinka kloti gyvenamosiose patalpose su nedidelėm apkrovom.
  • Komercinis – 32-42 klasė, tinka visuomeninėms intensyviai eksplotuojamoms patalpoms (restoranai, kavinės, biurai, viešbučiai, parduotuvės, salonai).

Jie skiriasi dėvimojo sluoksnio storiu ir degumo klase.

Vinilinių grindų privalumai

Mes papasakojome apie išorinius skirtumus, bet vinilinės grindys turi daug kitų privalumų.

  • Atsparios vandeniui. Jūs kažką išliejote ant grindų? Nėra pagrindo nerimauti: vinilinės grindys nebijo drėgmės, drąsiai klokite jas virtuvėje ir net vonioje.
  • Atsparios dėvėjimuisi. Viršutinis poliuretaninis sluoksnis saugo vinilinių grindų paviršių nuo nusitrynimo, įbrėžimų, išblukimo, todėl grindys ilgai atrodo kaip naujos. Priklausomai nuo klasės ir naudojimo intensyvumo vinilinė grindų danga gali tarnauti 20-25 metus.
  • Tvirtos ir standžios. Vinilinės grindys pakankamai kietos ir tuo pačiu elastingos. Jomis malonu vaikščioti, todėl kad jos truputį spyruokliuoja, ir tuo pačiu galima nebijoti įspaudimų nuo baldų kojelių arba aukštakulnių.
  • Tylios. Vinilinių grindų paviršius ne toks kietas, kaip laminato ar plytelių, todėl jos sugeria triukšmą ir slopina žingsnių garsą. Tai sukuria akustinį komfortą tiek jums tiek ir jūsų kaimynams.
  • Šiltos. Vinilinės grindys veikia kaip apšiltinimas, jos nepraleidžia šalčio nuo betoninio pagrindo todėl šiluma lieka patalpoje. Taigi jomis galite vaikščioti basi ir būti ramūs kai ant grindų žaidžia vaikai.
  • Atsparios temperatūros svyravimams. Todėl jos gali būti klojamos nešildomose patalpose, pavyzdžiui balkone, bet puikiai tinka ir šildomoms grindims.
  • Neslidžios. Vinilinės grindys pasižymi geromis antislydimo savybėmis, net jeigu jos drėgnos. Tai labai svarbu kai name yra vaikai arba pagyvenę žmonės.
  • Saugios. Kokybiškos vinilinės grindys iš patikrintų gamintojų yra saugios tiek žmogui, tiek aplinkai. Jos susideda uš perdirbamos žaliavos ir neturi, ir neišskiria pavojingų junginių. Prieš įsigydami reikalaukite ekologinių sertifikatų, kad įsitikintumėt, jog perkate saugias grindis. Ir dar, palaikant higieną reikiamam lygy, ant jų neišgyvena pavojingi mikroorganizmai, todėl jos tinka alergiškiems žmonėms.
  • Paprastai prižiūrimos. Užtenka reguliaraus drėgno valymo švaros palaikymui. Vinilinės grindys netraukia dulkių, ant jų nebaisu išlieti kavą arba raudoną vyną – grindys puikiai išsivalo bet kokiu neutraliu valikliu.
  • Antistatiškos. Galima pamiršti apie netikėtus nutrenkimus elektra prisilietus prie laidininkų. Todėl jas drąsiai galima naudoti biuruose, parduotuvėse ir visuomeninėse patalpose.

Ar yra trūkumai? Jų ne tiek jau daug.

  • Kadangi vinilinės grindys pakankamai plonos (2-5 mm), pagrindas ant kurio jos klojamos turi būti idealiai lygus. To pasiekti dažnai brangu ir sudėtinga.
  • Vinilines grindis gadina guma, negalima naudoti baldų su guminiais ratukais arba kilimėlio su guminiu pagrindu.
  • Vinilas – visdėlto nenatūrali medžiaga, todėl jeigu jūs už natūralumą, tikėtina, kad jums jis netiks.

Montavimas

Jūs galite pasirinkti montavimo būdą įsigyti reikiamo tipo grindis: arba su užraktu, klojimui ant pakloto, arba klijuojamą vinilą.

Vinilines grindis su užraktu, kaip ir laminatą galima pakankamai paprastai ir greitai pakloti savarankiškai. Klijavimą geriau patikėti profesionalams.

Vinilines grindis galima kloti ant bet kokio pagrindo: betono, plytelių, medienos, t.y.. galima kloti ant senos grindų dangos. Svarbu, kad pagrindas būtų lygus, be aukščio skirtumų, švarus ir sausas.

Išsirinkite vinilines grindis kataloge mūsų salono internetinėje svetainėje.

Vinilinės grindys

27.08.2019 11:38:16
101056
Taip pat skaitykite