Keturi žingsniai, kaip išsirinkti parketlentes

Kartais, norint išsirinkti parketlentes užtenka tiesiog apsispręsti dėl spalvos. Bet dažniausiai renkantis iškyla daugybė klausimų.

  • Iš ko padaryta parketlentė? Koks turi būti jos storis?
  • Ką reiškia vienos juostos ir trijuostė? Kokia geriau?
  • Ar reikia parketlentes lakuoti?
  • Kas yra nuožulna?
  • Kaip klojamos parketlentės? Geriau klijuoti ar kloti ant pakloto?

Mes jau 15 metų padedame savo klientams išsirinkti ir įsigyti parketą, ir rekomenduojame keturis pagrindinius žingsnius renkantis parketlentes. Mūsų instrukcija ne tik padės suprasti, kaip išsirinkti parketą, bet ir atsakys į dažniausiai kylančius klausimus.

Kas tai ir iš ko padaryta?

Parketlentės gaminamos iš trijų (rečiau dviejų) statmenai suklijuotų medienos sluoksnių. Tai padaro jas tvirtas ir atsparias drėgmės bei temperatūros pokyčiams. Apatinis sluoksnis gaminamas iš spygliuočių arba beržo. Apatinio sluoksnio storis:1-3mm, vidurinio: 7-12mm. Viršutinis, matomas- iš kietmedžio medienos, storis – nuo 2,5 iki 6mm. Daugelis gamintojų viršutinį sluoksnį gamina 3,5-4mm, todėl parketlentes galima iki trijų kartų šlifuoti taip prailginant tarnavimo laiką.

Parketlentės konstrukcija
Parketlentės konstrukcija

Parketlentės konstrukcija

Parketlenčių matmenys

  • Plotis 70-300 mm.
  • Ilgis 300-4000 mm.
  • Storis dvisluoksnė – 9,5-12 mm, trisluoksnė – 14-20 mm.

4 žingsniai parketlenčių pasirinkimui

  1. Išsirinkti spalvą
  2. Išsirinkti formatą
  3. Išsirinkti padengimą
  4. Išsirinkti klojimo būdą

Pirmas Žingsnis. Spalvos pasirinkimas.

Čia viskas individualu. Kažkas tiksliai žino, koks atspalvis jam reikalingas, kažkas derina prie kitų apdailos medžiagų, kiti tiesiog ieško patinkančios spalvos, o dar kiti klausia dizainerio. Vienintelis mūsų patarimas: turėkite omeny, kad laikui bėgant parketlentės šiek tiek keičia spalvą (tamsėja arba gelsta).

Bendrai grindų spalvai įtakos turės ne tik padengimo atspalvis, bet ir viršutinio sluoksnio medienos rūšiavimas.

Parketlenčių selekcija, arba rūšiavimas, tai viršutinio parketlentės sluoksnio parinkimas pagal atspalvį, margumą, tekstūrą, šakotumą, balaną (šviesesnė dalis).

1. Select (kiti pavadinimai: Kalm, Elit, Radial).Vienalytės spalvos ir tekstūros parketlentės. Tankios struktūros, be šakų, su vertikaliu ir pusiau vertikaliu metinių rievių išsidėstymu. Tokios parketlentės, dėka tolygios tekstūros, puikiai tinka daugeliui interjerų, idealiai- klasikiniams.

Select rūšiavimo parketlentė

Select rūšiavimo parketlentė

2. Natur (Living, Standart). Gaminamos iš medžio šerdies ir balanos, to pasekoje galimos spalvos variacijos, taip pat nedidelės šakelės ir nežymūs defektai. Naudojamos tiek radialinio tiek tangentinio pjovimo lentelės.

Living rūšiavimo parketlentė

Living rūšiavimo parketlentė

3. Rustic (Cottage, Country). Gyva, plataus spalvų spektro struktūra su šakomis ir balana. Leidžiami skilimai ir šakos, paryškina senų, ilgą istoriją turinčių grindų įspūdį. Tokios parketlentės labiausiai tinka Country stiliaus interjere, bet gerai žiūrisi ir šiandien madinguose loftuose, bei skandinaviško stiliaus interjeruose.

Rustic rūšiavimo parketlentė

Rustic rūšiavimo parketlentė

Kiekviena parketlentė savo išvaizda yra unikali ir iš vieno pavyzdžio ne visada galima suprasti, kaip atrodys visos grindys. Įpač jeigu kalba eina apie „Rustic“ rūšiavimo parketlentes. Todėl paprašykite konsultanto parodyti nuotrauką su išsirinktom parketlentėm kataloge arba internetiniame puslapyje.

Antras žingsnis. Formato pasirinkimas.

Dydžiai

Atkreipkite dėmesį, kad tos pačios spalvos ir tekstūros parketlentės gali būti gaminamos skirtingų formatų (gali skirtis dydžiai ir konstrukcija). Didelio formato lentos geriau žiūrisi didelėse patalpose. Siauros nedidelio ilgio lentelės tinkamos kloti įvairiais raštais: denio, eglute, kvadratais. Būtinai paklauskite konsultanto, kokių matmenų gali būti jums patikusios parketlentės.

Didelio formato parketlentė

Parketlentės išklotos eglute

Simetriškas stambesnis

Viršutinio sluoksnio konstrukcija (juostos)

Populiariausios parketlentės yra vienos arba trijų juostų. Mažiau populiarios – dvijuostės arba daugiajuostės parketlentės. Šių parketlenčių skirtumai tik išoriniai. Juostų kiekis neturi įtakos funkcionalumui ir tvirtumui, tačiau nulemia kainos dydį. Viršutinis vienos juostos parketlentės sluoksnis tai – viena ištisinė lenta. Trijų juostų parketlentės viršutinis sluoksnis sudarytas iš trijų eilių siaurų ir trumpų lentučių. Gamybos procese iš rasto sunkiau išpjauti didesnių matmenų ruošinį be šakų ir kitų gamybos «defektų», todėl vienos juostos lentos kaina yra didesnė nei trijų juostų.

Vienos juostos parketlentė

Vienos juostos parketlentė

Trijuostė parketlentė

Trijuostė parketlentė

Atkreipkite dėmesį, kad parketlentės gali būti su nuožulna ar be jos.

Nuožulna – nusklembta briauna, kuri gali būti iš dviejų (išilgai) arba iš keturių parketlentės pusių. Ši nuožulna vizualiai išskiria kiekvieną lentą, sukurdama lentinių grindų įspūdį.

Grindys išklotos parketlentėmis su nuožulna

Trečias žingsnis. Padengimo pasirinkimas.

Parketlentės pilnai padengiamos gamykloje, ir pirkėjas įsigyja grindis, kuriomis gali naudotis iškart po suklojimo. Padengimui naudojamas lakas arba alyva.

Lakas

  • Paviršius labiau atsparus įbrėžimams ir pralietiems skysčiams.
  • Paprasta priežiūra (įprastinis valymas, bei priklausomai nuo apkrovų ir nusidėvėjimo galimas atnaujinimas, šlifuojant ir naujai padengtas laku).

Alyva

  • Visiškai natūralus padengimas (natūralių alyvų ir vaškų mišinys).
  • Įsigeria į medienos poras ir išsaugo natūralią paviršiaus išvaizdą.
  • Esant reikalui galima restauruoti atskirą/pavienę lentą.

Išsamiau: Lakas ar alyva? Renkame parketo grindų dangą.

Ultramatinis lakas Live Pure™ (sukurtas Boen) apjungia abiejų padengimo tipų privalumus:

  • Atsparus įbrėžimams, pralietiems skysčiams ir UV-spinduliams;
  • Paprasta priežiūra;
  • Išsaugo neapdirbtos medienos natūralią išvaizdą.

Rinkdamiesi grindų dangą atkreipkite dėmesį į lentos paviršiaus faktūrą, ji gali būti lygi arba šiurkštinta.

Šiurkštinimas – tai medienos apdirbimo būdas, kada šiurkščiu šepečiu nuo medienos paviršiaus nuimamas minkštas plaušas. Gaunamas paviršius su aiškiai išreikšta struktūra, tiek vizualiai, tiek jutimiškai.

 Parketlenčių šukavimas

Ketvirtas žingsnis. Konstrukcijos ir klojimo būdo pasirinkimas.

Pagal konstrukciją parketlentės būna trisluoksnės ir dvisluoksnės.

Trisluoksnių parketlenčių įpatumai

  • Aukštas grindų stabilumas esant temperatūros ir drėgmės svyravimams.
  • Trisluoksnėms parketlentėms būdingas pats didžiausias spalvų ir paviršiaus apdirbimo būdų pasirinkimas.
  • Gali turėti tiek išdrožos įlaido jungtį, tiek ir užraktą. Jeigu ruošiatės kloti grindis plaukiojančiu būdu- pirkite su užraktu, jeigu klijuosite- Jums tiks bet koks sujungimo tipas.

Išsamiau: Parketlenčių klojimas: klijuoti ar kloti ant pakloto?

Dvisluoksnių parketlenčių įpatumai

  • Nedidelis storis (nuo 9,5 mm) puikiai tinka šildomoms grindims.
  • Geriau dera pagal aukštį prie plytelių ir kitų "plonų" grindų dangų.
  • Nedidelio formato lenteles (70 х 470/590 mm) galima kloti raštais.
  • Parketlentės su išdrožos įlaido jungtimi klojamos tik klijavimo būdu.

Žinoma ši instrukcija yra rekomendacinio pobūdžio ir Jūs galite rinktis parketlentes pagal Jums svarbiausius parametrus. O kas Jums svarbiausia renkantis parketlentes? Parašykite komentaruose.

Išsirinkti parketlentes!

09.10.2018 11:35:36
15914
Taip pat skaitykite