Pagrindo paruošimas grindų dangos klojimui. Darbų etapai

Pristatome jums pažingsninį algoritmą, kaip paruošti pagrindą parketlenčių arba vinilinės dangos klojimui. Nuo pagrindo kokybės priklauso, kiek neproblematiška bus grindų eksplotacija ateityje ir kiek jūs galiausiai būsite jomis patenkinti.

Tinkamas pagrindas – viena pagrindinių sąlygų gamyklinėms garantijoms grindų dangai. Todėl būtinai įsitikinkite, kad jūsų pagrindas atitinka visus reikalavimus aprašytus straipsnyje «Kaip paruošti pagrindą parketlenčių klojimui».

Pagrindo paruošimo etapai

 1. Šlifavimas
 2. Padeda pašalinti nedidelius nelygumus, iškilimus, seną glaistą. . Galite šlifuoti vieno disko mašina arba, jei kambarys yra mažas, jį galima sutvarkyti kampiniu šlifuokliu. Atminkite, kad bet kurią mašiną galima prijungti prie dulkių siurblio, kad nedelsiant pašalintų dulkes.

  Gridų šlifavimas kampiniu šlifuokliu su prijungtu dulkių siurbliu

 3. Dulkių siurblys
 4. Po šlifavimo būtinai dar kartą kruopščiai nusiurbkite, kad pagrindas būtų tikrai švarus.

 5. Gruntas
 6. Kam jis reikalingas?

  • Jeigu grindis klijuojate, gruntas pagerina klijų sukibimą su pagrindu, taigi fiksacija bus stipresnė.
  • Jeigu pagrindas silpnas. Pabraižykite pagrindą pvz. vinimi, jeigu jis trupa, reiškia jį reikia sutvirtinti specialiu gruntu. Kitu atveju pagrindas gali neatlaikyti apkrovos ir suirti po grindų dangos klojimo.

  Kokį gruntą pasirinkti? Rinkitės tą, kurį rekomenduoja nivelyro arba klijų gamintojas, kuriuos naudosite po gruntavimo. Naudokite universalų gruntą tvirtam pagrindui, pvz.: Wakol D 3055. Silpno pagrindo sustiprinimui ir likutinės drėgmės izoliavimui tiks specialus gruntas, pvz.: Wakol PU 280.

 7. Kompensacinė juosta
 8. Visada naudojama prieš užliejant nivelyrą. Juosta klijuojama aplink patalpos perimetrą. Dėka kompensacinės juostos nivelyro sluoksnis nesiliečia su sienomis. Rezutate smūginis triukšmas nepersiduoda nuo grindų į sienas, tai pagerina patalpos akustiką.

  Prieš užliejant nivelyrą aplink sienų perimetrą klijuojasi kompensacinė juosta

 9. Lyginimas nivelyru.
 10. Kam to reikia?

  • Kad pagrindas būtų idealiai lygus.
  • Kad «pakelti» pagrindą, kada naudojamos skirtingo aukščio grindų dangos. Po plonesne liejamas nivelyras, kad grindys gautųsi vieno aukščio.

  Nivelyrai būna gipsiniai ir cementiniai. Gipsinių negalima naudoti drėgnose patalpose.

  Kai nivelyras išdžiūsta, galima kloti grindų dangą plaukiojančiu būdu ant pakloto arba klijuoti. Kaip geriau – apie tai pas mus pasakojama straipsnyje «Parketlenčių klojimas: klijuoti ar kloti ant pakloto?».

  ! Bet jeigu po nivelyro užliejimo patalpoje buvo vykdomi kokie nors statybos darbai, pagrindą reikia vėl išsiurbti ir nugruntuoti.

Tam kartui tiek. Rezultate mes gavome lygų, sausą, tvirtą, švarų, paruoštą klojimui pagrindą.

09.09.2019 10:33:57
3551
Taip pat skaitykite